قابليت پردازش تصوير VCA در دوربين مدار بسته چيست؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شمادوربين هاي مداربسته از گذشته تاکنون دچار تغييرات بسياري زيادي شده اند و در حال حاضر داراي قابليت هاي بسيار پيشرفته اي هستند. (Video content analysis) يا به اختصار VCA، به توانايي تجزيه و تحليل خودکار تصاوير ويدئوي براي تشخيص و تعيين وقايع زماني و فضايي اشاره دارد.


 


VCA يک تکنولوژي جديد است. با گذشت زمان بسياري از زيرمجموعه هاي پردازش تصوير VCA مکررا ابداع مي شوند، با اين حال هر کدام از قابليت هاي اين فناوري با يکديگر متفاوت است. توليد کنندگان اين نوع از نرم افزار ها دائما در حال گسترش انواع قابليت هاي تجزيه و تحليل ويديويي هستند. در بسياري از زمينه ها VCA در سيستم هاي مداربسته مورد استفاده قرار مي گيرد. اصطلاحا به دوربين هايي از اين دست دوربين هاي Smart گفته مي شود.


 


در يک سيستم نظارتي خاص، دوربين مدار بسته با استفاده از فناوري پردازش تصوير مي تواند افراد و يا ساير سوژه ها را با ويژگي هاي مشابه و در دوره هاي زماني خاص تشخيص دهد. با وجود اين قابليت ها کار براي اپراتور ها بسيار آسان تر مي شود و ديگر نياز نيست ساعت ها در تصاوير به دنبال سوژه هاي مورد نظر باشند زيرا دوربين اين کار را برايشان انجام مي دهد. اپراتور مي تواند تنها با يک کليک تصاوير و موضوعات را رديابي کند.


 


کاربرد هاي فناوري پردازش تصوير VCA


بسياري از قابليت هاي تجزيه و تحليل مي تواند در تکنولوژي پردازش تصوير پياده گردد که مناسب براي استفاده در بسياري از کسب و کارهاي مختلف است. در ادامه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي کنيم:


 


قابليت تشخيص حرکت Motion Detection


Motion به معناي حرکت و Detection به معناي تشخيص است. با استفاده از اين قابليت مي توان حرکت انواع سوژه هاي مختلف را در تصوير تشخيص داد. اين قابليت مي تواند در صورت ورود فرد يا افراد غير مجاز به محل کار يا زندگي شما هشدارهاي لازم را بدهد. در حال حاضر اين قابليت در اکثر دوربين هاي مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه وجود دارد.


 


قابليت شمارش افراد People counting


قابليت شمارش افراد قابليتي است که با استفاده از آن مي توان اطلاعاتي را از تعداد افراد وارد و يا خارج شوند از ايک مکان اداري تجاري را به دست آورد. همچنين از ديگر مزيت هاي اين فناوري مي توان به موارد زير اشاره نمود:


 


مشخص نمودن تعداد مشتريان يا بازديد کنندگان يک مرکز تجاري


ارزيابي و بهبود فعاليت هاي بازاريابي و تبليغاتي


بهينه سازي برنامه هاي مربوط به مديريت فعاليت کارکنان و عمليات روزانه


تجزيه و تحليل و به اشتراک گذاري آمار مربوطه


تشخيص نفوذ Intrusion Detection


براي صاحبان کسب و کار يا مديران مجموعه هاي بزرگ، همواره دغدغه حفاظت از اموال شان در برابر سارقين وجود دارد. با استفاده از قابليت تشخيص نفوذ شما مي توانيد از هرگونه ورود و خروج به دارايي هاي خود مطلع گرديد.


 


نقشه گرمايي Heat Map


با استفاده از نقشه گرمايي مي توان ميزان تراکم جمعيت را در سرتاسر مکانمورد نظر تشخيص داد. اين قابليت کاربرد فراواني در مراکز تجاري و فروشگاه هاي بزرگ دارد و اطلاعات مفيدي را از نحوه پراکندگي و توزيع مشتريان در نقاط مختلف فروشگاه در اختيار مديريت مجموعه مي گذارد.


 


تشخيص پلاک خودرو


دوربين هاي با قابليت پلاک خواني، مي توانند پلاک خودرو ها را حتي در هنگاه حرکت شناسايي و ضبط کنند. اين دوربين ها بسيار حرفه اي هستند و اين قابليت را دارند تا تصاوير را با جزئيات بالا در اختيار کاربر بگذارند.


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها